Başkan ve meclis üyesi adaylarını ben seçeceğim

ön seçim talep dilekçemi ilçeme verdim. Bütün üyeler bu çağrıyı yapmalıdır. Eyüp, Eyüpler tarafından yönetilmelidir. önce ilçede egemenlik

Başkan ve meclis üyesi adaylarını ben seçeceğim

Sevgili Eyüplüler, Parti hepimizin partisi. Bu nedenle, benim ön seçim talep dilekçesi vermem yeterli olmaz. Ben ilke olarak tek başına yapacağım şeyleri yaptım ve yapmaya devam edeceğim. Ama bu hepimizin yapması gereken bir görev. Ankara'da hiç kimse belediye başkan adayın bu, meclis üyesinin bu diyemez. Bu biz üyelerin seçme ve seçilme hakkını gasp etmektir.
Düşünün biz kendi partimizde seçme ve seçilme hakkımızın gasp edilmesine göz yumarsak, ülkenin tek kişiye dayalı yönetilmesine nasıl son vereceğiz.
Ya da ülkeyi yönetenlerden nasıl hesap soracağız. Nasıl şikâyetçi olacağız. Her şeye göz yumarsak şikâyet etme hakkımız olamaz.
Eyüp’ü kimin yöneteceğini yine Eyüplü üyeler yani seçmenler karar vermelidir. Bunun da tek bir yolu var. Eşitçe Seçme ve seçilmenin tek bir yolu bütün üyelerinin katılacağı ön seçimdir. Bunun için Parti meclisinin toplanıp karar alması gerekiyor. Parti meclisi Bütün adaylar üyeleri katılacağı ön seçimle belirlenecekti kararı alacak.  Bir kişi dahi kontenjanla masa başında yapılmayacak. Herkes gelecek aday olacak. Hâkim huzurunda yapılan seçimde en çok oy alan kişi belediye başkanımız olacak. Oy sıralamasına göre de meclis üyesi listemiz oluşacak.  Bu liste ile sokağa çıkıp Listenin kazanması. Partinin ilçemizde CHP belediye başkanını kazanmak için elimizden geleni yapacağız. Hiç kimse bunu niye koydun, bunu niye atamadın diye bir şey söyleyemeyecek. Hiç tartışılmayacak. Bunun dışında başka bir yol yok. Önce partide Egemen olmamız lazım. Eğer ilçemizde partide Egemen olur bütün adayları kendimiz seçip onları yine biz beğenmediğimiz zaman kendimiz değişirsek İşte o zaman ülkede Egemen olma şansımız olur. Cumhuriyet Halk Partisi İşte o zaman gerçekten ulusun gönülden destekleyeceği parti haline gelir.
Ve iktidar seçeneği olur.
Cumhuriyet Halk Partisi Eyüp İlçe üyesi

22.12.2023

Mazlum Vural

Tepkiniz Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow