Eyüp’te masa başında dilediğini aday yapmakla olmaz. HAYIR

Ankara'dan haksız Hukuksuz adaletsiz bir şekilde aday meclis üyesi listesi yapılamaz. Göz yummak Eyüplülere ihanettir. Eyüp parti teşkilatının parça parça edilmesinde rol oynayan izleyen herkes Eyüp'ün iktidar tarafından yönetilmesine yardımcı olmuştur.

Eyüp’te masa başında dilediğini aday yapmakla olmaz. HAYIR

Sevgili Eyüplü Cumhuriyet Halk partililer Geçenlerde uyduruk bir seçim yapıldı.
Neden uyduruk diyorum. Çünkü Parti tüzüğünde bu şekilde aday belirleme yok. Ön secim hâkim huzurunda yapılır. Çıkan sonucu, listeleri değiştiremezsiniz. Seçimden çıkan listeler aday ve meclis üyesi listemiz olur. Önemli bir seçimde neden üyelere bilgi vermediler? Telefonlarımıza ha babam SMS geliyor. Neden ağustosta da ilçe kongreleri yapıldığında, bu seçimde hiçbir SMS gelmedi. Daha dün sandık görevlisi olmamız için SMS yolladılar. Maalesef yapılan secim atama ile aday belirlemenin meşru kılıfıdır. Bu istedikleri kişileri listeleri yazıp aday yapmaları için yaptıkları uyduruk bir seçim olduğunu zaten gösteriyor. Fermuar iki tarafı da eşittir. Birleştirir Oysa herkesin bireysel olarak hareket ettiği bir seçim yapıldı.  Fermuarın arasına yine çok farklı, hatta ilçemize hiç ilgisi olmayan insanları araya sokuşturuyorsunuz. Bu fermuar kapanmaz açılır.
Katılımın az olması da bunu gösterdi. Bu sahte seçime girenlere bir lafım yok. Zaten onlar atamayla aday belirlenecek diye başvuru yaptılar. Peki, liste nasıl oluşacak fermuar usulüyle. Yani anlayacağınız 10 olan kişi 20 olacak ikinci olan kişi 4 olacak ve aralara istedikleri ismini yazacaklar. Garanti kazanılacak yerlere istedikleri kişiyi yazacaklar.  Bu listeyi Seçim Kuruluna verdikleri son gün yapacaklar. Uyduruk secimde kazanacağım diye bazıları umutlanmış olabilir. Geçmiş seçimde hiç aday başvurusu yapmamış 10 kişiyi ilk 20 kişi arasına koydular.  Bu seçimde neden aynı şeyi yapmasınlar. Yedinci olan 14 olacağım kazanırım diye düşünebilir. Hiç sanmıyorum yedinci 20 sıraya yazabilirler ve yazacaklar da. Aday ile Meclis üyeleri bir bütündür. Bu bütünlüğü bozmamak lazım. Bu bütünlük ancak başkan ve meclis üyesi adayları hep birlikte üyelerin katılacağı ön seçime girmesiyle sağlanır.  Ön seçimde sonuçta çok az sayıda bir başkan adayı seçime girecektir. Çünkü birlikte hareket etmeleri gerekiyor. Meclis Üyeleriyle birlikte ve birlikte hareket edildiği zaman ortak bir liste bir ekip listesi ortaya çıkacaktır. Bütün adayların bireysel alacağı oylar tek listede toplanacak. Bir kadro daha yüksek sayıda bir oy alarak sandıktan çıkacaklardır. 10.000 üyeli bir ilçede bin üye ile birinci olmak birinci olmak değildir.

Bir önceki seçimde adayları böyle bir yarışa soktular sonra üçüncü sıradaki adayı yaptılar. Geri çektiler ilçe teşkilatının baskısıyla tekrar 1 olan aday yaptılar. Bunları yapanlar gerçekten CHP'nin Eyüp’te kazanmasını istiyor mu? Neden fermuar adıyla aday listesinin oluşacağını dilediklerini aday yapacakları genelgeyi gizliyorlar. Neden bu secime insanları kandırmak için önseçim diyorlar. Son seçimde gördük Cumhuriyet Halk Partisi'nin yönetimi yanına akp'lileri alarak seçime girdi. İktidarın başını tekrar seçip çatıda birlikte olduklarını bir kez daha gösterdiler. Bunları daha ne kadar izleyeceksiniz. İlçenin yolunu bilmeyen birini aday yapmakla fermuar usulü dilediğini listelere yazıp meclis üyesi yapmakla seçip kazanılır mı? Bunları yapmak Cumhuriyet Halk Partisi ilçe teşkilatını parçalamak bütünlüğünü bozmak, insanları kırmak yani listelere dinamit koyup parçalamaktır. Bunun dışında başka bir anlamı olamaz. Listelerin Seçim Kuruluna verileceği son gün ikinci bir patlama olacaktır. Geçen dönem belediye başkan adayı yapılan kişi nerede ya da onun gibiler neredeler. CHP’li olmayanların parti için çalışacağını beklemek saflık olur. Şimdi bunu aday gösterenler yanında destekleyenler bu tiyatroları içinde olanlar hiç utanmayacaklar mı?  Biz üyeler hiçbir şey olmamış gibi aynı tiyatroları izlemeye ya da rol almaya devam edeceğiz. Olacak şey mi? bu böyle gitmez. Bu şekilde ne ilçemizde ne ülkede Cumhuriyet Halk Partisi asla ve asla yönetimi gelmez. Sadece CHP rozeti takmış iktidar işbirlikçileri CHP'ye muhalefet etmişler gelir. Kazayla kazanılsa bile bu kadroların ne Eyüplülere ne de ulusumuza faydası olur. Atama adaya hayır. Bir tek kişi dahi masa başında adayı yapılamaz. Bir olacağız bütün adayları kendi oylarımızla biz üyeler seçeceğiz. İşte o zaman Eyüp'te ve ülkede bir şeyler değişebilir.

1.2.2024

Topçular mahallesi üyesi mazlum Vural

Tepkiniz Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow